French press

Spolek » Blog » French press

French press v Brně? Ano. Na výběr aktuálně z Guatamala Las Nubes nebo Ethiopia Yirgacheffe

French press Pod těmito názvy se skrývá velmi jednoduché zařízení na přípravu kávy, které nám umožňuje připravit i větší objem kávy, kterou je možno následně rovnou z konvice servírovat.

Samotná příprava je jednoduchá. Nahrubo mletá káva v množství, které odpovídá velikosti nádoby, se zalije vroucí vodou a nechá se tři až čtyři minuty odstát, následně se pomalu stlačí a káva je připravena. Na českém trhu je k dostání velká spousta French pressů různé kvality.

Na 0,5 l vody je vhodné použít cca 25-30 g namleté kávy. Toto pravidlo vychází z tzv. mezinárodního standardu (Gold Cup standard) překapávané kávy. Nebojte se ale experimentovat! Výsledná chuť je vždy to nejdůležitější.

Přiveďte vodu k varu a nechte odstát min. 40 sekund. Tímto zaručíte správnou teplotu vody, která se má pohybovat kolem 92°C. Nalijte vodu do French Pressu agresivně, aby se namletá káva náležitě promíchala.

Důležité je saturovat namletou kávu, co možná nejpravidelněji. Nelijte vodu až po okraj French Pressu, jelikož čerstvá káva velice často silně expanduje. Tento proces se nazývá „vzkvétání kávy“ a je výsledkem úniku plynů (CO2) z kávy.

Je velice důležité změřit si přesně dobu, po kterou se káva louhuje. Tato doba nesmí přesáhnout 4 min. Ale opět vše závisí na vaší chuti, nebojte se proto zkoušet různé metody.

Převzato z http://www.labohemecafe.cz/czech/priprava-kavy.php

french-press.jpg