Aktuální umění od Merapi

Spolek » Výstavy » Aktuální umění od Merapi

Iwan Widjono, Miko Malioboro

21. prosince 2010 → 31. ledna 2011

Dva renomovaní výtvarníci a performeři z indonéské Jogjakarty představí aktuální formy svého uměleckého myšlení – Miko Malioboro expresivní barvené kresby, které vznikly během jeho ročního nedobrovolného pobytu ve vězení, a Iwan Widjono malby z nejnovějšího cyklu, zobrazující farmáře v stylizovaných pozicích a reprezentující radikální ekologické, sociologické a politické postoje umělce-aktivistu. Individuální estetiky obou umělců korespondují nejenom s jejich nekompromisním způsobem života, ale též s hlubokým přesvědčením, že jejich umění může přispět k řešení ožehavých společenských a environmentálních problémů.

Zakoupením vystavených děl přímo pomůžete lidem, kteří se ocitli v nouzi po listopadových erupcích vulkánu Merapi u Jogjakarty, kde žijí a tvoří vystavení autoři.

Uvede Josef Cseres.

warsidi-purno-darsono.jpg