Spolek » Blog

• 18. listopadu

Zápisníky Moleskine opět v prodeji

Populární zápisníky Moleskine opět v prodeji.

Diáře na rok 2010 jsou již bohužel vyprodané.

Moleskine, to je legendární zápisník. Mnohé kresby, poznámky, myšlenky a pocity se shromáždí v tomto důvěrném kapesním příteli, než se promění ve slavné obrazy nebo stránky knih, které si oblíbíte. V dlouhotrvající tradici pokračoval spisovatel a cestovatel Bruce Chatwin, který se vždy před tím, než vyrazil na novou výpravu, zastavil ve starém pařížském papírnictví v ulici Rue de l''Ancienne Comédie a zásobil se moleskiny na cestu. Během doby se tyto jeho zastávky staly opravdovou tradicí. Ještě než začal každý moleskine používat, očísloval si všechny stránky, vepsal své jméno a připojil alespoň dvě adresy na světě, kde se bude nacházet, spolu se slibem, že kdokoli najde a navrátí ztracený zápisník, dostane zaslouženou odměnu.

Další nabídka na zespolku.cz.

• IMG_3151.jpg

3. května

Otevřeno i pro nekuřáky

Nekuřácká kavárna v Brně?

Po neplánované výměně parket je opět otevřeno, a to hned ve dvou patrech. Přízemí je zcela nekuřácké a patro kuřácké s kvalitním odvětráváním a kompletním servisem. Psi a hodné děti vítáni.

• IMG_2728.jpg

20. dubna

Bohužel stále zavřeno

Vzhledem k havarii na vodovodním řádu, při které došlo k poškození parket máme od 20. dubna zavřeno. Předpokládaný termín znovuotevření kavárny je 5. května. Děkujeme za pochopení.

• IMG_8759.jpg

31. ledna

Spolek roste!

Sleva 10% na všechny kávy z našeho nápojového lístku.

Omlouváme se Vám za zvýšenou hlučnost způsobenou přestavbou bývalého knihkupectví Spolek.

Během několika měsíců zde vznikne nová část kavárny se samostatným barem.

Tato přestavba nám umožní rozdělení kavárny na kuřáckou a nekuřáckou část s dětským koutem.

Doufáme, že případná omezení se Vás nedotknou, a že nám i nadále zachováte přízeń.

Jako omluvu jsme pro Vás přichystali slevu 10% na všechny druhy káv.

• french-press.jpg

29. ledna

French press

French press v Brně? Ano. Na výběr aktuálně z Guatamala Las Nubes nebo Ethiopia Yirgacheffe

French press Pod těmito názvy se skrývá velmi jednoduché zařízení na přípravu kávy, které nám umožňuje připravit i větší objem kávy, kterou je možno následně rovnou z konvice servírovat.

Samotná příprava je jednoduchá. Nahrubo mletá káva v množství, které odpovídá velikosti nádoby, se zalije vroucí vodou a nechá se tři až čtyři minuty odstát, následně se pomalu stlačí a káva je připravena. Na českém trhu je k dostání velká spousta French pressů různé kvality.

Na 0,5 l vody je vhodné použít cca 25-30 g namleté kávy. Toto pravidlo vychází z tzv. mezinárodního standardu (Gold Cup standard) překapávané kávy. Nebojte se ale experimentovat! Výsledná chuť je vždy to nejdůležitější.

Přiveďte vodu k varu a nechte odstát min. 40 sekund. Tímto zaručíte správnou teplotu vody, která se má pohybovat kolem 92°C. Nalijte vodu do French Pressu agresivně, aby se namletá káva náležitě promíchala.

Důležité je saturovat namletou kávu, co možná nejpravidelněji. Nelijte vodu až po okraj French Pressu, jelikož čerstvá káva velice často silně expanduje. Tento proces se nazývá „vzkvétání kávy“ a je výsledkem úniku plynů (CO2) z kávy.

Je velice důležité změřit si přesně dobu, po kterou se káva louhuje. Tato doba nesmí přesáhnout 4 min. Ale opět vše závisí na vaší chuti, nebojte se proto zkoušet různé metody.

Převzato z http://www.labohemecafe.cz/czech/priprava-kavy.php

• 20. ledna

Změna otevírací doby

V sobotu a neděli pro Vás otevíráme již v 10.00.

← Předchozí12...121314 Další(81 položek)