Spolek » Blog

• 21. září

Diáře Moleskine 2011 skladem

V prodeji na eshopu nebo osobně v naší kavárně

• 28. července

Kofola - Zajdi na točenou a slav s námi

I u nás si můžete vyměnit soutěžní uzávěry za točenou Kofolu. Plátí do 30.9.2010

více na http://www.kofola.cz/index.cfm/akce/zajdi-na-tocenou-a-slav-s-nami/

16. března

Čokolády Dolfin - Belgie

nyní za 25,-

Dolfin Cracking Fantasy - limitovaná edice čokolády se zimním motivem - hořká čokoláda s pomerančem a směsí oříšků

Obsah kakaa v sušině min. 60%

Složení: kakaová hmota, cukr, kakaové máslo, pekanové ořechy (5%), pistácie (3%), třtinový cukr, lískové ořechy, emulgátor: sójový lecitin, aroma: přírodní vanilka, přírodní pomeranč

Hmotnost: 30g

Může obsahovat stopy mléka.

Dolfin Nordic Inspiration - limitovaná edice čokolády se zimním motivem - hořká s brusinkami a javorovým sirupem

Obsah kakaa v sušině min. 60%

Složení: kakaová hmota, cukr, kakaové máslo, brusinky (10%), javorový sirup, emulgátor: sójový lecitin, aroma: přírodní vanilka

Hmotnost: 30g

Může obsahovat stopy oříšků, sušeného ovoce a mléka

Winter Emotion (mléčná čokoláda s rooibosem)

Swwet Harmony (mléčná čokoláda s nugátem a medem)

• 15. února

Výprodej diářů Moleskine 2010 ukončen

za 99,-

týdenní, horizontální velikost S

• 5. února

Brazil Daterra Sweet Collection

Aktuální nabídka jednodruhové kávy - Brazil Daterra Sweet Collection

Espresso 35,-

French press od 48,-

100g 99,-

250g 225,-

Daterra je bezpochyb jednou z nejprogresivnějších a nejvíce respektovaných kávových plantáží na světě. Její majitel pan Luis Pascoal vyvinul systém zpracování kávy, který dokáže individuálně sledovat každý pytel kávy během sběru, zpracování a třídění. Tento tzv. Penta® systém zahrnuje selektivní sběr, třídění zrn podle velikosti, hustoty a vyzrání, sušení v bubnových sušičkách, vakuové balení do speciálních boxů za použití dusíku atd.

Daterra Sweet Collection je polopromytá káva (pulped-natural), tzn. že je dužina kávy odstraněna mechanicky a následně jsou zrnka společně s tzv. rostlinným slizem (mucilage) sušena na slunci. Tímto postupem se ve výsledku docílí silnějšího těla a výraznější sladkosti v šálku.

Chuťový profil

Aroma ovoce a bylinky

Chuť karamel, med a marcipán

Tělo výrazně silné a vyvážené

Dochuť dlouhotrvající dochuť citrusů

Detaily o kávě

* Země: Brazílie

* Region: Cerrado

* Město: Patrocinio

* Farmář: Luis and Isabel Pascoal

* Lokalita: S 24º4’60.00’’ W 49º56’60.00’’

* Odrůda: Typica, Bourbon, Caturra, Mondo Novo, Red/Yellow Icatu

* Certifikace: BSCA, Rain-Forest Alliance, Utz Kapeh, ISO 14001

* Ocenění: 1. místo CoE 2002

* Nadmořská výška: 1150 m.n.m.

* Roční produkce: 65,000 pytlů

* Typ půdy: vulkanická

* Zpracování: Pulped-Natural (polopromytá), Penta® třídící a balící systém

• 18. prosince

Bolivia Flor de Café San Ignaci v prodeji

Jsme šťastni, že Vám můžeme nabídnout úrodu 2008/2009 z této oceněné bolivijské farmy. Káva má vyrovnanou kyselost, silnou dochuť s náznaky karamelu, meruňek a mandarinek.

Tato káva je nakoupena systémem Direct Trade, tzv. přímý obchod s farmářem bez účasti společností překupujících kávu.

Mario Mamani Mamani a Raymundo Yanarico ze San Ignacio patří oba k druhým generacím pěstitelů kávy. Farma Flor de Café San Ignacio se rozkládá na ploše 5 hektarů a je položena v nadmořské výšce 1550 m.n.m, v provincii Caranavi, v samém srdci Bolivíe. Poctivá práce a horlivost obou farmářů byla oceněna v roce 2007, kdy se stali vítězem mezinárodní soutěže Cup of Excellence (se celkovým počtem 91.50 bodů).

“Zúčastnili jsme se soutěže v roce 2005 a obsadili 11. místo,” komentuje Raymundo, “tvrdě jsme pracovali na zvýšení kvality a letos jsem vyhráli.”

100 g 99,-

250 g 230,-

← Předchozí12...12131415 Další(89 položek)